У
Улсын Их Хурлын гишүүд 2000-2004 он
Улсын Их Хурлын гишүүд 2000-2004 он

 

Монгол Улсын Их Хурлыг сонгох гурав дахь удаагийн сонгуулиар МАХН 72, мүан-МШАН-ын " Ардчилсан холбоо" эвсэл 1, ИЗН-НН 1, Эх орон- МАШСН 1, бие даан нэр дэвшигч 1 суудал авч, МАХН парламентд үнэмлэхүй олон болжээ.

 

 

  УИХ-ын гишүүдийн овог нэр Харъяалсан нам, эвсэл тойрог
1 Баатарын Чадраа МАХН 1. Архангай
2 Санжбэгзийн Төмөр-Очир МАХН 1. Архангай
3 Минжүүрийн Далайхүү МАХН 1. Архангай
4 Раздакийн Сандалхаан МАХН 2. Баян-Өлгий
5 Онгоошийн Никамет МАХН 2. Баян-Өлгий
6 Халидоллагийн Жекей МАХН 2. Баян-Өлгий
7 Дэндэвийн Түмэндэмбэрэл МАХН 3. Баянхонгор
8 Цэрэндуламын Шийрэвдамба МАХН 3.Баянхонгор
9 Сэндэнжавын Дулам МАХН 3.Баянхонгор
10 Чойжамцын Раднаа МАХН 4.Булган
11 Лхамсүрэнгийн Энэбиш МАХН 4. Булган
12 Пунцагийн Жасрай МАХН 5. Говь-Алтай
13

Рэнцэндоржийн Цогтбаатар

МАХН 5. Говь- Алтай
14 Лувсангийн Одончимэд МАХН 6.Говьсүмбэр
15 Цэрэнхүүгийн Шаравдорж МАХН 7. Дорноговь
16 Балдангийн Баатарзориг МАХН 8. Дорнод
17

Санжаасүрэнгийн Оюун

ИЗН 8. Дорнод
18 Дашбалбарын Базарсад МАХН 8. Дорнод
19

Норжмаагийн Тогтох

МАХН 9. Дундговь
20 Жанлавын Наранцацралт АН 9. Дундговь
21

Бадрахын Шаравсамбуу

МАХН 9.Завхан
22 Шагдарын Отгонбилэг МАХН 9.Завхан
23 Дуламсүрэнгийн Оюунхорол МАХН 9.Завхан
24 Данзангийн Лүндээжанцан МАХН 10. Өвөрхангай
25 Дуламын Сугар МАХН 10. Өвөрхангай
26 Дашдоржийн Дэмбэрэлцэрэн АХ эвсэл 10. Өвөрхангай
27 Бэрэнбаралын Эрдэнэбилэгт МАХН 10. Өвөрхангай
28 Цэрэндашийн Оюунбаатар МАХН 11. Өмнөговь
29 Бадраагийн Долгор МАХН 11. Өмнөговь
30 Чүлтэмийн Улаан МАХН 12. Сүхбаатар
31 Шаравын Бадам МАХН 12. Сүхбаатар
32 Пагмажавын Нямдаваа МАХН 13. Сэлэнгэ
33 Шаравын Гунгаадорж МАХН 13. Сэлэнгэ
34 Рэнцэнгийн Содхүү МАХН 13.Сэлэнгэ
35 Долцонгийн Дондог МАХН 14. Төв
36 Мэндийн Зэнээ МАХН 14. Төв
37

Цэвээнжавын Өөлд

МАХН 14. Төв
38 Нямаагийн Энхболд МАХН 14. Төв
39 Чилхаажавын Авдай МАХН 15. Увс
40 Цэндийн Нямдорж МАХН 15. Увс
41 Надмидын Баяртсайхан МАХН 15.Увс
42 Цэрэндашийн Дамиран МАХН 16. Ховд
43 Гэндэнжавын Нямдаваа МАХН 16.Ховд
44 Дамдины Дэмбэрэл МАХН 16.Ховд
45 Ламжавын Гүндалай АН 17. Хөвсгөл
46

Өлзийсайханы Энхтүвшин

МАХН 17. Хөвсгөл
47 Эрдэнийн Гомбожав МАХН 17. Хөвсгөл
48 Лааганы Цэрэнжав МАХН 17. Хөвсгөл
49

Дашжамцын Арвин

МАХН 18. Хэнтий
50 Наваансамдангийн Ганбямба МАХН 18. Хэнтий
51 Ухнаагийн Хүрэлсүх МАХН 18. Хэнтий
52 Батаагийн Баттулга МАХН 19. Дархан
53

Дэржээгийн Цэвээнжав

МАХН

19. Дархан
54 Лувсандагвын Даваацэдэв МАХН 20. Орхон
55 Ёндонгийн Баярсайхан МАХН 20. Орхон
56 Цэвээндоржийн Баярсайхан МАХН 20. Орхон
57 Төгсжаргалын Ганди МАХН Улаанбаатар хот
58 Рэгзээгийн Амарсайхан МАХН Улаанбаатар хот
59 Рашмаагийн Гаваа МАХН Улаанбаатар хот
60 Хөхөөгийн Балсандорж МАХН Улаанбаатар хот
61 Бадарчийн Эрдэнэбат "Эх орон" нам Улаанбаатар хот
62 Гэндэнгийн Төртогтох МАХН Улаанбаатар хот
63 Очирын Сүрэн МАХН Улаанбаатар хот
64 Амарбаярын Шагдарсүрэн МАХН Улаанбаатар хот
65 Намбарын Энхбаяр МАХН Улаанбаатар хот
66 Жамсрангийн Бямбадорж МАХН Улаанбаатар хот
67 Дулбаагийн Алтай МАХН Улаанбаатар хот
68 Цэрэндэмбэрэлийн Баасанжав МАХН Улаанбаатар хот
69 Нордовын Болормаа МАХН Улаанбаатар хот
70 Цэдэвийн Дашдорж МАХН Улаанбаатар хот
71 Нямжавын Содномдорж МАХН Улаанбаатар хот
72 Сорогжоогийн Төмөр МАХН Улаанбаатар хот
73 Түвдэнгийн Очирхүү МАХН Улаанбаатар хот
74 Насалжавын Гэрэлсүрэн МАХН Улаанбаатар хот
75 Аюурзанын Базархүү МАХН Улаанбаатар хот
76 Дашдоржийн Мөрөн МАХН Улаанбаатар хот

 

 

Улсын Их Хурлын гишүүд 2000-2004 он
УИХ-ын дарга Лхамсүрэнгийн Энэбиш (2000-2001 он)
УИХ-ын дарга Санжбэгзийн Төмөр-Очир (2001-2004 он)
УИХ-ын дэд дарга Жамсрангийн Бямбадорж